Bacak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bacak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bacak dolgusu, Bacakları ince olan, bacak inceliğinden şikâyeti olan ve çarpık bacakları olanlarda uygulanan bir işlemdir. Bacak dolgusu hem estetik hem de çarpık yürüme gibi sorunları tedavi edici yöntemdir. Bacak dolgusu yağ enjeksiyonu ile bacaklara yağ transferi olarak biliniyor. Bu işlem vücutta fazla olan (Bacak, karın ve bel bölgesinde) yağlar liposuction ile vücudun dışına ya da herhangi bir bölgesine alınır. Bacak dolgusunda yapılacak işlem bu kadar basit ve kolaydır. Ama bu yöntem herkese uygulanmıyor. Bu yöntem vücutlarında yağ oranı fazla olanlar için geçerli oluyor. Vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan hastalarda hiyalüronik asit enjeksiyonu yöntemi uygulanır. Ama bu yöntem kalıcı bir uygulama değildir. Bir yıl gidecektir. Yağ enjeksiyonu ve bacak silikon protezi olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bacakları çarpık ya da ince olan insanlar bacak dolgusu sayesinde kendilerini daha iyi ve daha güzel hissediyorlar. Kalıcı özelliği ile kadınların daha çok hoşuna gidiyor. Bacak dolgusu yöntemi hem kolay hem de kendi yağlarından yapıldığı için sağlıklı oluyor. Kadınların kendi yağlarından alınıp dolgu yapılan yöntemi kadınlar daha çok tercih ediyorlar.

Bacak dolgusu nasıl yapılır?

Bacak dolgusu operasyonu genel ya da bölgesel anestezi yöntemi ile yapılıyor. Bacak dolgusu ameliyatı esnasında hiçbir ağrı ya da sızı olmuyor. Bacak dolgusu ameliyatından sonra ise insanlar yaklaşık iki hafta kontrol altında olması gerekiyor. İnce bacak dolgusu işleminden sonra yağlar hemen tutması beklenmemelidir. Öncelikle de hastanın kendi yağından işlem yapılacaksa, daha sabırlı olmak gerekiyor. Bacağın son halini alabilmesi için 2. Seans beklenmelidir. Yani ikinci seansta kapatma ve düzeltme işlemleri uygulanacaktır. Bacaklara verilen şekil kalıcı oluyor. Bacak dolgusu ameliyatın süresi 1,5 saat kadar sürebiliyor. Bacak dolgusu ameliyatında kök hücre ile yağ transferi de mümkün oluyor. Kök hücre ile yağ transferi mutlaka hastanede yapılmalıdır. Anestezi işlemi transfer edilecek yağ dokusu hacmine göre değişkenlik gösterebilir. Bu ameliyat çoğu zaman lokal anestezi ya da sedasyon eşliğinde lokal anestezi kullanılıyor. Bu yöntem vücudun fazla yağlı bölgelerinden alınan yağ dokuları birtakım işlemlerden geçerek ayrıştırılır ve 300 ml saf yağ dokusu ile kök hücre izole edilir. Elde edilen kök hücre ile yağ dokusu bacak içlerine enjekte ediliyor. Enjekte edilen yağın yüzde 60-70'i kalıcı oluyor. Bu bacak dolgusu kişinin isteğine göre arzu edilen dolgunlukta yapılıyor. Bu yöntem bacaklardaki hafif eğriliklerin düzeltilmesinde çok etkili oluyor. Çok nadir olarak bir problem olursa önüne geçebilmek için gerekiyor. Çok korkanlar için şunu bildirmek gerekiyor. Bu bacak dolgusu ameliyatında ölüm riski söz konusu değildir.

Bacak silikonu kolayca yerleştirilir ve bir ömür kullanılabilir. Ama belli aralıklarla değiştirmek gerekiyor. Bacak silikonu dizin arkasından gerçekleştiriliyor ve endoskopi ile protezler bacağa yerleştiriliyor. Bu yöntemde yaklaşık bir buçuk saat süren ameliyattan sonra bacaklarda daha kalın ve biraz kaslı görünüm elde ediliyor. Bu yöntemler bacağın dolgunluğunu arttırmak için uygulanan bir işlemdir.

Dolgu maddesi enjeksiyonu bacak estetiği bu yöntem hazır dolgu maddeleridir. Bu bacak dolgusu en sık kullanılan asit içerikli dolgulardır. Yaklaşık kalıcılık süreleri 2 yıldır. Çeşitli markalarda dolgular vardır. Aqua lift marka dolgu maddesi ise enjekte edilebilir. Bu dolgu yöntemi yaklaşık 5 yıl kadar kalıcılık sağlıyor. Bu bacak dolgusunun en büyük avantajı ameliyatsız olması ve iyileşme dönemi olmadan hemen iyi bir sonuç almak oluyor. Bu dolguyu yaptıran kadınlar aynı gün normal hayatına devam edebiliyorlar. Ama istenilen dolgunluk şekli arttıkça uygulama ücreti de doğal olarak artıyor. Çoğunlukla her bir bacak içine 100 ml uygulama iyi bir sonuç sağlar. Bu yöntemde en büyük şansınız bu dolgunun kalıcı olmasıdır.

Bacak protezi ile bacak estetiği: bu bacak protezleri silikondan yapılmıştır. Bu silikonlar simetrik ya da asimetrik yapıda oluyorlar. Çeşitli boy ve hacimlerde olurlar. Bu yöntem kişinin tercihine göre sadece bacağın iç tarafına uygulanır ya da bacağın iki tarafına da koyulabilir.

Bacak Dolgusu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İç Bacak İnceltme Hareketleri

İç Bacak İnceltme Hareketleri

Alt Bacak İnceltme Teknikleri Nelerdir?

Alt Bacak İnceltme Teknikleri Nelerdir?

Çarpık Bacak Düzeltme Yöntemleri

Çarpık Bacak Düzeltme Yöntemleri

Bacak Sıkılaştırma Yöntemleri ve Teknikleri

Bacak Sıkılaştırma Yöntemleri ve Teknikleri

Bacak Kılları Nasıl Alınır?

Bacak Kılları Nasıl Alınır?

Güncel

Bacak Bacak Üstüne Atmak

Bacak Bacak Üstüne Atmak

Güncel

Bacak Kasılması Nedenleri?

Bacak Kasılması Nedenleri?

Bacakta Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Bacakta Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Sinir Sıkışması Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Sinir Sıkışması Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Ağrısı Nasıl Geçer?

Bacak Ağrısı Nasıl Geçer?

Sağ Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sağ Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Huzursuz Bacak Nedenleri?

Huzursuz Bacak Nedenleri?

Bacak Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Bacak Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6