Çarpık Bacak Düzeltme Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Çarpık Bacak Düzeltme Yöntemleri

Çarpık Bacak Düzeltme, Estetik açıdan ister erkek olsun ister bayan bacaklarda oluşan eğrilik ile ilgili problemler oldukça can sıkıcıdır ve kişilerin psikolojisini oldukça etkilemektedir. Bacaklarda görülen şekil bozuklukları, eğrilik, incelik gibi sorunlar çoğu kişinin gündelik hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Kişilerin yaşamış olduğu psikolojik dram güvensizlik, içine kapanma, bayanlarda özellikle kısa etek giyememe, denize gitmeme gibi travmalara neden olabilmektedir. Günümüzde bu konuyla ilgili oldukça fazla yol kat edilmiş ve çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.

Çarpık Bacak Düzeltme yöntemleri nelerdir?

Baldır implantı: Baldır impitantı kullanılarak bacak eğriliğinin düzeltilmesidir. Baldır implantı bayanlarda görülen göğüs estetiğinin bir başka boyutudur. Buna bacak silikonu adı verilir. Ameliyat esnasında bacağın iç arka kısmına komple silikon yerleştirerek bacağın hem kalınlaşması hem de oluşmuş olan eğriliğin kaybolmasını sağlar. Çarpık bacak ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyat uzunluğu hastaya ve vakaya bağlı olarak 1-1,5 saat arası sürer. Çok küçük bir kesi ile ameliyat gerçekleştirildiği için bölgenin iyileşmesi çok kolaydır ve bu yüzden hastalarda iz kalmamaktadır. Bu tip ameliyatta hastalar bir günde ayağa kalkar. 3-4 gün boyunca bacakta oluşan gerginliğe bağlı ağrılar olur. Bir hafta içinde de şişlikler azalmaya başlayacaktır. Doktor duruma göre çeşitli ağrı kesici ilaçlar ve buz kompresi önerebilir.

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile Çarpık bacak Düzeltme: Bacakta bulunan eğrilik hemen dizin kenarında ise ve alt bacakta kalan kısımda eğrilik yok ise yağ enjeksiyonu yaparak normal haline çevrilebilir. Yağ enjeksiyonu kişinin herhangi bir yerinden alınan yağların başka bir yere enjekte edilmesi ile oluşur. Yağ enjeksiyon yönteminde elde edilen başarı oranı hastanede kullanılan cerrahi malzemelere, yağın alınış şekline, yağların alındıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirilerek başka bir dokuya aktarılmasına bağlıdır. Aktarılan yağların ancak %40 gibi bir bölümü 6 ay sonra kalıcı olarak kalır. Bu yüzden operasyonun tekrardan gerçekleştirilmesi gerekir. Fazla yağ enjeksiyonu yapmak da başarıyı arttırmaz. Genel anestezi ile gerçekleştirilir. Fakat en sık yapıla sedasyon anestezidir. Bu yüzden hastalar operasyondan 1,5 saat sonra evlerine gidebilir. Yağ alınan bölgede ise kesinlikle iz kalmaz.

Ameliyatsız Aqua filling Dolgu ile Çarpık Bacak Düzeltilmesi: Bazı hastalar durumdan çok şikâyetçi olmalarına rağmen ameliyat olmak istemez. Bu tip durumlarda Aqua filling dolgusu yöntemine başvurulur. Bu yöntem ile bacakta eğrilik düzeltme, inceliğin giderilmesi ve kalınlaştırma işlemi yapılır. Bu işlemden sonra hasta kısa sürede normal hayatına geri döner. Yapılan bu operasyonda lokal anestezi uygulanır. Aqua filling dolgusu 5-8 arasında bir süre kalır. Su bazlıdır. Kesinlikle vücuda hiçbir zararı yoktur. Bacak eğriliği haricinde günümüzde göğüs ve popo büyütme işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Çarpık Bacak Düzeltme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İç Bacak Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

İç Bacak Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Erkek Bacağı Problemleri

Erkek Bacağı Problemleri

Bacak Yağları Nasıl Eritilir?

Bacak Yağları Nasıl Eritilir?

Şiddetli Bacak Ağrısı Nedenleri?

Şiddetli Bacak Ağrısı Nedenleri?

Bacak Kasılması Nedenleri?

Bacak Kasılması Nedenleri?

Huzursuz Bacak Nedenleri?

Huzursuz Bacak Nedenleri?

Bacak Arası Pişik Neden Olur?

Bacak Arası Pişik Neden Olur?

Çarpık Bacak Estetiği Yöntemleri

Çarpık Bacak Estetiği Yöntemleri

Bacak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bacak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sol Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Kalınlaştırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bacak Kalınlaştırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6