Bacak Boyu Uzatma Teknikleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bacak Boyu Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Bacak Boyu Uzatma, Boy uzaması belli bir döneme civarı çabuk bir biçimde gerçekleşirken bir zaman sonra yok denecek civarı azalır. Egzersiz ve beslenme boy uzamasına katkı sağlar. Gerçek yöntemler ve egzersizlerle bacak boyu uzatma mümkündür. Boy uzaması, diğer fizyolojik özellikler benzeri %75 oranında genlere bağlıdır. Anne ve Baba'dan gelen genler bireyin fizyolojik özelliklerini %75 oranında belirler. Büyüme anne karnında başlar ve erginlik çağının sonuna civarı çabuk bir biçimde sürdürür. Son yapılmış olan bilimsel araştırmalar ve testler ergenlik çağında ve ardından boyu uzatmanın önünün açık meydana geldiğini meydana koymuştur.

Bacak Boyu Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Tıp alanındaki gelişmeler boy uzatma amaçlı çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerin neler olduğuna geçmeden önce, doğal bir büyümeye etki eden faktörlere bakalım. Yukarıda da bahsedildiği gibi fizyolojik özellikler gen haritamıza işlenmiştir. Anne ve babası kısa olan kişilerin çok uzun boylu olması beklenemez ve hiçbir doğal metot anne ve babası 1.50 - 1.60 cm olan, 1.60 cm boyundaki bir insanı 1.90 cm yapamaz. Genetik kod dışında, aşağıda sayılan etmenler ve bu etmenler üstünde tesiri olan diğer etkenler boy uzamasını etkiler.
 • Büyüme hormonu
 • Beslenme alışkanlığı
 • Çocukluk döneminde yapılan olan ağır aktiviteler
 • Uyku
 • Masaj teknikleri
 • Spor
Bacak Boyu Uzatan Ameliyatlar

Bacak boyu uzatma ameliyatları ile bacak boyu 10-30 cm arası uzatılabilmektedir. Çeşitli teknikler mevcuttur. Tekniklerin temel dayanağı, kemiklerin kırılması ve arasında boşluk bırakılarak dokunun kendisini yenilemesi esasına dayanır. Öteki bir yolda kemikler arasına çivi konularak boy uzaması kademe kademe sağlanmaktadır. Bu çeşit ameliyatlar, ciddi sakatlıklar ardından ya da boyları 1.50 cm'den kısa olan kişilere önerilir.

Bacak Boyunu Uzatma İlaçları

Bu konuda da çeşitli farklı pek çok ilaç çeşidi üretilmiş, tarım ve köy işleri bakanlığı onaylı olarak satılmaktadır. Bu çeşit ilaçların amaçları ise büyüme hormonu salgısını arttırmak ve büyüme kıkırdaklarının bir daha açılmasına yol açmaktadır.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Diğer bir metot ise egzersiz yapmaktır. Yukarıdaki iki yönteme göre çok daha doğal yoldan bacak uzaması sağlanabilir. Yukarıda sayılan yöntemler içerisinde bacak boyu uzatma egzersizleri en az yan etkiye sahip olan hareket olarak ön plana çıkmaktadır. Uzun şekilde devam eden ameliyat sonrası dönem ve enfeksiyon riski yaşamadan veya bedeninize dışarıdan yabancı bir madde sokmadan kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yoldur. Temel olarak boy uzatma kategorisi içerisinde bulunan "bacak boyu uzatma" egzersizlerini; omurga boyu uzatma, kol boyu uzatma benzeri hareketler izlemektedir. Duruş bozukluklarından kaynaklana sıkıntılar sebebi ile kişilerin boyları olduklarından 4-7 cm daha kısa kalabilmektedir. Duruşu düzeltip omurganın uzaması imkânı sunan hareketler yardımıyla 6 hafta gibi bir zamanda 2-7 cm arası uzama sağlanabiliyor.

Bacak Boyu Uzatma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İç Bacak İnceltme Hareketleri

İç Bacak İnceltme Hareketleri

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bacak Türleri ve Özellikleri

Bacak Türleri ve Özellikleri

Bacaklar Neden Şişer?

Bacaklar Neden Şişer?

Bacakta Yanma Neden Olur?

Bacakta Yanma Neden Olur?

Şiddetli Bacak Ağrısı Nedenleri?

Şiddetli Bacak Ağrısı Nedenleri?

Bacak Kas Ağrısı Belirtileri

Bacak Kas Ağrısı Belirtileri

Güncel

Bacak Çarpıklığı Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Çarpıklığı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Üst Bacak İnceltme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Üst Bacak İnceltme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Güncel

Bacakta Sivilce Belirtileri ve Tedavisi

Bacakta Sivilce Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6